Kominek w salonie to najtańsze źródło dodatkowego ogrzewania! Jaki model wybrać?
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Kratki.pl.
Koszty utrzymania domu szybują w górę, a wraz z nimi rosną ceny ogrzewania. I choć w sezonie letnim te wydatki nie umniejszają tak bardzo domowego budżetu, to już za chwilę gorące promienie słońca zastąpią plucha i niższe temperatury. Dobrze więc znacznie wcześniej przygotować się do sezonu grzewczego, instalując kominek. Rozwiązanie będzie wsparciem głównego źródła ogrzewania oraz uratuje niejedną sytuację – np. w czasie awarii systemu. Jaki model wybrać?
Kominek w salonie i wartości dodane
Nowoczesny kominek oznacza niski koszt inwestycji i duże oszczędności, przytulny klimat panoszący się po pokoju (nie tylko zimą, lecz nawet latem), a także wydajność. Urządzenia renomowanych marek, takich jak KRATKI, spełniają najwyższe normy europejskie, a przede wszystkim są bezpieczne – i dla domowników, i dla środowiska naturalnego. Nie emitują niebezpiecznych pyłów oraz gazów, a ich obsługa jest komfortowa. W ofercie dostępne są nawet rozwiązania z inteligentnymi systemami sterowanymi z pomocą aplikacji czy smartfona.
Każdy kominek KRATKI wyróżnia się wysoką estetyką i jakością wykonania. Producent stawia na innowacyjne technologie i gwarantuje nie tylko kompleksowy dobór produktów wraz z montażem, ale też i rozbudowaną sieć sprzedaży. Konieczność naprawy czy serwisu urządzenia nie będzie więc żadnym problemem – niezależnie od miejsca montażu.
Co ważne, wydatek, jakim jest instalacja wybranego systemu marki KRATKI, można też dodatkowo rozłożyć na raty, co pozwoli znacząco obniżyć koszty inwestycji.
Kominek z płaszczem wodnym – jaki wybrać?
O tym, że kominek to świetna inwestycja chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Pytanie tylko, jakie rozwiązanie będzie najlepsze? Czy warto zainwestować w kominek z płaszczem wodnym, a może postawić na solidny kominek na drewno przypominający ten z górskiej chaty? Rodzaj urządzenia należy dopasować do warunków panujących w domu oraz potrzeb i oczekiwań jego mieszkańców.
Kominek z płaszczem wodnym zawiera wymiennik ciepła podgrzewający wodę, dzięki czemu można wykorzystać go także do podgrzewania wody użytkowej, co stanowi kolejną z zalet rozwiązania. System może współpracować z innymi mechanizmami, np. kotłem czy pompą ciepła, dając możliwość ogrzewania kilku pomieszczeń jednocześnie. Jaki model będzie najlepszy?
- Kominek Lucy – solidny i praktyczny
Bardzo popularnym rozwiązaniem jest kominek z płaszczem wodnym Lucy marki KRATKI. Zapewni maksymalne wykorzystanie ciepła, dzięki innowacyjnym technologiom. To m.in. materiał Termotec, który pozwala na zwiększenie temperatury w komorze i znacznie lepszą efektywność cieplną. Na tę zaletę wpływa także zastosowany system dwóch deflektorów, które wydłużają drogę spalin. To funkcjonalne urządzenie jest też korzystne z punktu widzenia miłośników porządku! W systemie wykorzystano wyjmowane ruszt i popielnik, które ułatwiają utrzymanie czystości.
- MBM dla maksymalnej wydajności
Innym przykładem kominka z płaszczem wodnym jest ekologiczny wariant MBM z systemem dwóch deflektorów, którego korpus jest wytworzony z wysokogatunkowej stali, front stanowi solidna i odporna szyba typu Glass, a komorę spalania wypełniają płyty Termotec, które akumulują ciepło i tym samym utrzymują temperaturę. Za sprawność grzewczą urządzenia odpowiada dodatkowo specjalny zespół płaszcza wodnego. Jego zadaniem jest odbieranie ze spalin i przekazanie do systemu centralnego maksymalnej ilości ciepła.
- Żeliwny kominek Zosia
Masz dom z rekuperacją i nie wiesz, który kominek z płaszczem wodnym się sprawdzi? Dobrym wyborem będzie Lucy albo Zosia, czyli wkład kominowy o żeliwnej komorze spalania. Rozwiązanie spełnia wymogi Ekoprojektu, co czyni go jednym z najbardziej ekologicznych. Jego zaletami są także bezpieczeństwo i łatwość w utrzymaniu czystości. Zapewniają to system czystej szyby, ceramiczny front wytrzymujący temperaturę nawet do 660ᵒC czy system zimnej klamki, który powoduje, że element nie nagrzewa się. Za czystość odpowiadają z kolei wyjmowane części, czyli ruszt i popielnik.
Czym wyróżniają się kominki powietrzne?
Innym pomysłem na kominek w salonie jest wariant powietrzny. Tego typu wkład ogrzewa powietrze, które potem – siłą grawitacji czy poprzez specjalne przewody rozprowadzające – może być dystrybuowane do innych pomieszczeń w domu. Który model tego rodzaju wybrać?
- Kominek powietrzny Lucy BS
Lucy BS to wkład o bardzo dekoracyjnym potencjale! Jego nietypowy kształt z bocznym przeszkleniem stanie się ozdobą salonu – zwłaszcza w sytuacji, gdzie przestrzeń dzienna łączona jest np. z kuchnią czy jadalnią. Atutom wizualnym modelu dorównują zalety praktyczne. Mowa o pojemnej płycie dolnej mieszczącej dużą ilość opału czy potrójnym systemie dopowietrzania komory, który ułatwia rozpalanie drewna, a także usprawnia jego spalanie. W modelu wykorzystano ekologiczny mechanizm czystej szyby, dzięki któremu łatwo jest utrzymać jej powierzchnię w czystości. Powietrze dostarczane jest na szybę poprzez system kanałów znajdujących się na bokach kominka, skąd przedostaje się ono do górnej części komory spalania. Tam następuje dopalenie gazów powstałych podczas palenia drewna, co dodatkowo ogranicza emisję szkodliwego CO do atmosfery.
- NBC – wariant dla wymagających
Każdy nowoczesny kominek musi łączyć estetykę z funkcjonalnością, a ten duet zapewnia wkład NBC z efektownym trójstronnym przeszkleniem i drzwiami w systemie lift-up z szybą unoszoną do góry. Model spełnia normy Ekoprojektu, a także będzie odpowiedni w domach z rekuperacją. To wariant z linii PRO, na który przysługuje aż 10 lat gwarancji! Co jeszcze go wyróżnia? Maksymalne bezpieczeństwo, dzięki wdrożeniu tzw. blokady rodzicielskiej, a także solidne materiały, w tym żaroodporna ceramika wytrzymująca nawet do 660ᵒC czy wysokogatunkowa stal oraz płyty Termotec, które podwyższają temperaturę w palenisku i pozwalają na efektywne spalanie.
- ZIBI DECO do każdego wnętrza
Wkłady kominkowe ZIBI DECO to modele, które dzięki dostępności różnych wariantów dopasują się wszędzie; w domach z wentylacją mechaniczną, na większych czy mniejszych przestrzeniach. Warianty dostępne są w wersjach jednoszybowych, a także narożnych, które dzięki dwustronnej wizji ognia zapewnią piękny spektakl na pokaźniejszym metrażu. Urządzenia wyłożone są wewnątrz płytami Termotec, co wydłuża proces spalania, a ich obudowy tworzy najlepszej jakości stal, której nie są straszne wysokie temperatury. Podobną odpornością cechuje się zewnętrzna szyba typu Glass, której nic nie grozi nawet przy 660ᵒC.
A może wolnostojący kominek na drewno?
Marzy Ci się kominek na drewno? Wybierz wolnostojący wariant typu koza, który świetnie rozprowadza ciepło i długo je utrzymuje. To piec, który nie zajmuje wiele miejsca, jest łatwy w montażu, a także znakomicie się prezentuje, stanowiąc niejednokrotnie główną dekorację wystroju.
- Rollo, czyli koza o cylindrycznym kształcie
Kominek wolnostojący koza Rollo jest ekologiczną alternatywą dla fanów dobrego designu! Jego zaokrąglona szyba pozwala podziwiać tańczące języki ognia, a potrójny system dopowietrzania zapewnia maksymalną efektywność. Podobne korzyści gwarantują płyty Termotec, którymi wyłożona jest komora, dwa deflektory, a także wbudowany dolot powietrza z zewnątrz. Dzięki niemu do paleniska doprowadzane jest świeże powietrze, co zapewnia lepsze spalanie. Rollo to także bezpieczeństwo, które warunkują wyciągany popielnik, front wyposażony w ceramikę żaroodporną czy perforowana konstrukcja klamki, która powoduje jej naturalne schładzanie.
- Kominek wolnostojący Inga
Chcesz, by w salonie zagościł kominek na drewno, ale w zupełnie współczesnej odsłonie? Taki jest piec Inga o prostym wykończeniu wpisującym się w minimalistyczne trendy. To wolnostojąca forma z trójstronną wizją ognia, przeszkleniem typu Glass oraz bezpiecznym system zamykania click-clack. Urządzenie zda egzamin w domach z rekuperacją, spełnia wymagania Ekoprojektu oraz norm BImSchV 2, jest zbudowane z solidnych materiałów, w tym Termotecu, a także zapewnia perfekcyjną czystość. W przeszkleniu wkładu zastosowano system czystej szyby, a ruszt i pojemnik są wyjmowane, co pozwala na szybkie pozbycie się popiołu.
- Thor, czyli piec z potencjałem
Nowoczesny styl to także domena wyróżniająca kominek wolnostojący koza Thor. Jego geometryczny kształt oraz ozdobna szyba typu Glass idealnie wpiszą się w klimat nowoczesnych wnętrz, w których dominują minimalizm i pofabryczny sznyt. Poza atrakcyjnością wizualną model Thor gwarantuje też praktyczność (związaną z możliwością działania w domach z rekuperacją) oraz efektywność podyktowaną zastosowaniem deflektora, przesłony znajdującej się na wylocie spalin oraz materiału Termotec. Jest on wyłożony w komorze spalania, przez co podwyższa temperaturę w palenisku.
Kominek w salonie to inwestycja! System wspomoże centralny system grzewczy, pozwoli zmniejszyć wydatki i zbuduje klimat. Kominek marki KRATKI przyniesie mnóstwo korzyści, dlatego warto zainstalować go już teraz – przed pierwszymi podrygami jesieni. Dzięki temu chłodniejsze temperatury, plucha i wysokie koszty ogrzewania nie będą już takie straszne.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Kratki.pl.