Łazienka

Łazienka z wanną z prysznicem – aranżacje, inspiracje i pomysły na modny wystrój 2023


Projekty

Produkty

Sortowanie Popularność: największa

Wanna z prysznicem – jakie ma zalety?

Wanna z funkcją prysznica z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów sklepów z wyposażeniem łazienki. Zresztą trudno się temu dziwić. Inwestycja w tego typu rozwiązanie niesie za sobą wiele rozmaitych korzyści.

Oszczędność przestrzeni. Prysznic z wanną zajmuje mniej miejsca niż tradycyjny natrysk i można go wykorzystać nawet w aranżacji małych łazienek o niewielkiej powierzchni, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.

Wygoda. Wannoprysznic to tak naprawdę dwa różne urządzenia. Jeśli chcesz możesz zafundować sobie relaksującą kąpiel z dużą ilością piany albo odświeżyć się szybko pod natryskiem. Wybór należy do Ciebie. Nie musisz ograniczać się wyłącznie do jednego rozwiązania.

Uniwersalność. Wanna z natryskiem to rozwiązanie, które sprosta oczekiwaniom całej rodziny zarówno dorosłych, jak i dzieci czy osób starszych bądź niepełnosprawnych. Wystarczy wybrać odpowiedni wariant urządzenia, na przykład model wyposażony w specjalne drzwiczki.

Funkcjonalność. Wanna z prysznicem często służy nie tylko jako miejsce utrzymania higieny osobistej. Można w niej również wykonywać wiele innych czynności, na przykład wyczyścić ubrania, które nie nadają się do prania w pralce albo umyć wielkogabarytowe naczynia lub inne elementy (akwarium, rośliny itp.).

Mniejsze obciążenie dla domowego budżetu. Wanna z kabiną prysznicową kosztuje mniej niż urządzenia kupowane oddzielnie, co pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Duży wybór modeli. Wanny z prysznicem występują w wielu różnych wariantach, więc bez trudu dopasujesz je do swoich indywidualnych upodobań, a także stylu, jaki panuje w Twojej łazience.

Sprawdź też: Wanna i prysznic 2 w 1 – sprawdź 8 pomysłów na aranżację wanny z prysznicem

Wanna z prysznicem – jakie są jej wady?

Wanny łazienkowe z prysznicem mają wiele zalet, ale nie są też zupełnie pozbawione wad. Jakie są zatem ich mankamenty? Sprawdź.

Czasochłonny montaż. Trzeba zainstalować nie tylko wannę, ale też kabinę prysznicową lub specjalny parawan nawannowy. Cały proces może zająć Ci sporo czasu, zwłaszcza gdy nie masz dużego doświadczenia w kwestii montażu tego typu urządzeń. Dlatego warto poprosić o pomoc profesjonalną ekipę hydrauliczną.

Więcej sprzątania. Z jednej strony wanna z prysznicem to duża wygoda, a z drugiej więcej miejsc do sprzątania podczas codziennych porządków.

Trudności w czyszczeniu. Woda, mydło oraz kosmetyki używane podczas mycia tworzą na ściankach kabiny osad. Jego usunięcie nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Trzeba znaleźć odpowiednie preparaty, które będą skuteczne, a jednocześnie bezpieczne i nie zniszczą delikatnych powierzchni.

Wanna z prysznicem – co wziąć pod uwagę przy planowaniu łazienki z prysznicem z wanną?

Czym kierować się podczas zakupu prysznica z wanną? Niebagatelne znaczenie mają nie tylko Twoje indywidualne preferencje, ale również wiele innych czynników. Sprawdź, na co warto zwracać uwagę.

Wielkość wannoprysznica. Co będzie lepsze? Mała czy duża wanna z prysznicem? Wymiary urządzenia powinny być dopasowane do wielkości danej łazienki. Pamiętaj, że w pomieszczeniu trzeba zmieścić również inne sprzęty, na przykład umywalkę, pralkę czy szafkę na kosmetyki i środki higieniczne.

Kształt zabudowy. Na rynku znajdziesz kwadratowe, prostokątne i narożne wanny z prysznicem. Wybierając jeden konkretny model, weź pod uwagę metraż łazienki, a także swoją wygodę.

Materiał wykonania wanny z natryskiem. Dużą popularnością cieszą się modele akrylowe. Są stosunkowo lekkie, przyjemne w dotyku. Nie sprawiają dużych trudności w czyszczeniu. Poza tym długo utrzymują ciepło, więc woda wlana do wanny nie wychładza się zbyt szybko. Z kolei wariant stalowy cechuje duża odporność na zarysowania i inne uszkodzenia o charakterze mechanicznym.

Potrzeby użytkowników. W przypadku osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się, najlepszym wyborem będzie wannoprysznic z drzwiczkami. Ten prosty element sprawia, że wejście do urządzenia staje się znacznie łatwiejsze i nie wymaga dużego wysiłku.

Dodatkowe funkcje wannokabiny. Prysznic z wanną może być wyposażony w dysze do hydromasażu, a także panel sterowania z możliwością podłączenia telefonu, radia, wentylatora czy ledowego oświetlenia.

Styl obudowy wanny z prysznicem. Płytki pod prysznicem, a także te wykorzystane do obudowania wanny występują w różnych stylach. W łazienkach skandynawskich dobrze sprawdzą się modele drewnopodobne, z kolei we wnętrzach urządzonych w duchu glamour lub klasyki warto sięgnąć po warianty imitujące marmur. Pamiętaj o jednej bardzo ważnej kwestii – wszystkie elementy danej aranżacji muszą do siebie pasować (wanna do prysznica, kolor podłogi do barwy ścian etc.).

Wanna z prysznicem – gdzie się sprawdzi?

Wanna z prysznicem będzie doskonale wyglądać w wielu różnych wnętrzach. Architektura bądź metraż danej przestrzeni nie stanowi w tym wypadku najmniejszego problemu. Zobacz, gdzie urządzenie sprawdzi się najlepiej.

Wanna z prysznicem do małej łazienki

Wanna z prysznicem w jednym to rozwiązanie idealne do pomieszczeń z ograniczonym metrażem. W ciasnych i wąskich przestrzeniach warto zamontować modele z bezramowym parawanem wykonanym z hartowanego szkła. Tego typu przysłona jest odporna na pęknięcia oraz inne uszkodzenia. Poza tym przezroczysty panel optycznie powiększy przestrzeń łazienki.

Wanna z prysznicem pod skosem

Prysznic w wannie możesz również z powodzeniem umieścić w łazience na poddaszu, na przykład pod skosem. Oczywiście jeśli kąt nachylenia sufitu na to pozwala. Minimalna wysokość pomieszczenia (licząc od podłoża) powinna wynosić 190 cm.

Wannokabina w dużej łazience

A co w sytuacji, gdy metraż łazienki nie stanowi problemu? W przestronnych pokojach kąpielowych warto umieścić prysznicowannę z biczami wodnymi i innymi dodatkowymi funkcjami, na przykład sauną parową i niebieskim podświetleniem, które sprzyja wyciszeniu oraz relaksowi.

Dowiedz się więcej: Jak urządzić łazienkę z wanną i prysznicem? 6 pomysłów

Wanna z prysznicem – cena

Zastanawiasz się, ile trzeba zapłacić za wannę z natryskiem? Cena urządzenia zależy od wielu różnych czynników, między innymi jakości poszczególnych komponentów i materiałów, z jakich zostały wykonane. Poza tym na ogólną wartość całego zestawu składa się koszt wanny, zabudowy prysznica oraz baterii łazienkowej.

Mała wanna akrylowa to wydatek rzędu 250-300 złotych, za duże modele narożne trzeba już zapłacić trzy albo cztery razy więcej. Z kolei cena obudowy prysznica oscyluje w granicach 25-500 złotych. Najtańszą opcją jest tekstylna zasłonka, najdroższą – parawany nawannowe łamane (dwu- lub trzyelementowe). A co z baterią łazienkową? Jej koszt waha się zwykle od 100 do 500 złotych.

Wanna i prysznic w jednym – rodzaje zabudowy

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje zabudowy prysznica z wanną. Poznaj rozwiązania, które budzą największe zainteresowanie wśród klientów i wybierz coś dla siebie.

Wanna z parawanem nawannowym

Wanna z parawanem zmniejsza ryzyko wydostawania się wody na zewnątrz podczas kąpieli lub brania prysznica. Jednocześnie parawan pełni funkcję dekoracyjną. Na rynku znajdziesz modele składane zbudowane ze skrzydeł (ich liczba wynosi od 2 do 7). Nie zajmują dużo miejsca i nie wymagają mocowania prowadnic. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza w małych łazienkach.

Dobrą alternatywą dla przysłon składanych są ruchome parawany nawannowe instalowane na prowadnicach. Tworzą szczelną konstrukcję, która nie sprawia większych problemów w użytkowaniu. Wystarczy ją przesunąć. Poza tym wanna z szybą prysznicową optycznie powiększa ciasne wnętrze i dodaje aranżacji lekkości.

A zatem, która wanna zabudowana z prysznicem będzie lepsza? Zastanów się, co jest dla Ciebie ważniejsze. Design czy funkcjonalność? Pamiętaj też o jednej bardzo istotnej kwestii – parawan składany zapewnia w łazience lepszą cyrkulację powietrza. Jeśli decydujesz się na wariant przesuwny, zadbaj więc o montaż dobrego systemu wentylacyjnego w pomieszczeniu.

Wanna z zasłonką prysznicową

Zasłonka do wannoprysznica to nic innego, jak kawałek materiału zawieszony na prowadnicy (winyl, tkanina poliestrowa, PVC itp.). Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest łatwość montażu i wymiany. Jeśli dane tekstylia Ci się znudzą, możesz bez większego trudu zastąpić je innym modelem. Poza tym zasłonka prysznicowa kosztuje znacznie mniej niż parawan nawannowy.

Nowoczesna wanna z kabiną prysznicową

Kabina prysznicowa z wanną zamiast brodzika to opcja dla tych, którzy cenią nowoczesne, a zarazem praktyczne rozwiązania. Tego typu model zwykle bywa wyposażony w szereg rozmaitych udogodnień dla jeszcze większego komfortu użytkowania. Inwestycja w urządzenie pozwala zamienić łazienkę w domowe spa z minisauną i hydromasażem.

Obecnie na popularności zyskują również wannoprysznice z drzwiami. Ten prosty element konstrukcji pełni funkcję parawanu i zapobiega chlapaniu oraz wylewaniu się wody na zewnątrz. Z drugiej strony znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia i minimalizuje ryzyko poślizgnięcia czy upadku. Dlatego wymienione modele wanny z prysznicem i drzwiczkami są chętnie wybierane przez rodziny z małymi dziećmi.

Nowoczesna kabina nawannowa bardzo często ma wmontowany podnośnik pneumatyczny, dzięki któremu można unieść parawan i umieścić go na ścianie. W rezultacie zasłona nie utrudnia dostępu do wanny i nie przeszkadza w jej czyszczeniu.

Wanna z prysznicem – jaka bateria najlepiej się sprawdzi?

Zastanawiasz się, jaka bateria będzie najlepiej pasować do Twojej wanny z natryskiem? Czym kierować się podczas dokonywania wyboru? W tym przypadku liczy się nie tylko jakość wykonania, ale również sposób montażu danego elementu.

Wanna z prysznicem z baterią podtynkową

Jedną z niewątpliwych zalet baterii łazienkowych podtynkowych jest estetyczny wygląd. Przyłącza hydrauliczne oraz elementy montażowe znajdują się w ścianie, dzięki czemu nie zaburzają aranżacji. Poza tym nie trzeba ich czyścić. Nie są też narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych czy uszkodzenia mechaniczne. W efekcie zachowają pełną funkcjonalność przez długi czas, co pozwoli sporo zaoszczędzić na ewentualnej wymianie lub naprawie.

Wannoprysznic z baterią podtynkową doskonale współgra z aranżacjami nowoczesnymi i minimalistycznymi, gdzie królują proste, geometryczne formy. Warto zastosować je w łazienkach o niewielkim metrażu, gdyż nie zajmują dużo miejsca.

Wanna z prysznicem z baterią natynkową

Baterie natynkowe są instalowane bezpośrednio na ścianie. Nie nastręczają trudności w montażu. W razie potrzeby można z łatwością wymienić elementy armatury na inne modele bez konieczności kucia płytek i przeprowadzania generalnego remontu łazienki. Występują w wielu różnych wariantach.

Ostatnio coraz więcej zwolenników zyskuje wanna z deszczownicą. Dlaczego? Ten rodzaj baterii zapewnia bardzo przyjemne doznania podczas mycia. Rozproszony strumień wody przypomina rzęsisty deszcz, który jednocześnie oczyszcza i masuje skórę. Rezygnacja z klasycznej słuchawki prysznicowej pozwala również zmniejszyć rachunki za podstawowe media.

Wanny z prysznicem – FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania

Chcesz wiedzieć coś więcej na temat prysznica z wanną? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Ile kosztuje wanna z prysznicem?

Cena niezbyt rozbudowanego zestawu wynosi zwykle ok. tysiąca złotych. Obciążenie domowego budżetu będzie dużo większe, jeśli zdecydujesz się na wannoprysznic z dodatkowymi funkcjami. Za wannę z hydromasażem lub drzwiczkami zapłacisz już ponad 5000 złotych.

Jak połączyć wannę z prysznicem?

Wystarczy zastosować specjalny parawan nawannowy lub zasłonę prysznicową z materiału. Można też zainwestować w specjalne urządzenia, które łączą oba warianty, na przykład wannę z kabiną prysznicową jako nadstawką, wannoprysznic z drzwiami czy prysznic z wanną zamiast brodzika. Wybór konkretnego rozwiązania zależy od indywidualnych preferencji, metrażu łazienki, a także dostępnego budżetu.

Jaką wannę wybrać pod prysznic?

To, jaka wanna pod prysznic będzie najlepsza, zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb użytkowników danego urządzenia. Liczy się również ilość dostępnej przestrzeni. Najczęściej wybieranym modelem jest wanna z prysznicem 140 x 70 cm. Ma stosunkowo niewielkie rozmiary i zmieści się nawet w ciasnej łazience, zapewniając jednocześnie dużą wygodę podczas mycia.

Jak zmienić prysznic na wannę?

Czy łatwo wymienić prysznic na wannę? Niestety nie. Zazwyczaj ta operacja wymaga przeprowadzenia w łazience generalnego remontu. Najpierw trzeba dokładnie wymierzyć całe pomieszczenie, a potem przenieść odpływ i wszystkie przyłącza. Jeśli nie masz dużego doświadczenia w tej kwestii, poproś o pomoc profesjonalną ekipę hydrauliczną.

Jak z wanny zrobić prysznic?

Wystarczy zainstalować specjalny parawan na krawędzi urządzenia. A jak zabudować wannę pod prysznic? Możesz kupić gotowy komponent i zamocować go na ścianie wanny, używając specjalnych zatrzasków albo wykonać obudowę na własną rękę z płyt betonowych lub betonu komórkowego i glazury. Trzeba przy tym pamiętać o dwóch niezwykle ważnych kwestiach – osłona musi być wentylowana i demontowalna.

Czym osłonić wannę z prysznicem?

Prysznic w wannie możesz ukryć za szklaną szybą w specjalnych profilach. Alternatywą dla tego rozwiązania jest zasłonka prysznicowa. Jeśli zdecydujesz się na drugi wariant, pamiętaj o częstym praniu materiału. W przeciwnym razie tekstylia zaczną brzydko pachnieć, a nawet pleśnieć.

Czy wanna z prysznicem jest wygodna?

Wannoprysznic zapewnia swobodę wyboru i więcej komfortu niż tradycyjny natrysk czy standardowa wanna. Choć oczywiście uczucie wygody jest kwestią subiektywną. W związku z tym powinna być rozpatrywana indywidualnie.

Czy wanna połączona z prysznicem sprawdzi się dla osoby niepełnosprawnej?

Tak. Wystarczy wybrać odpowiedni model. W tym przypadku dobrze sprawdzi się płytka wanna z prysznicem wyposażona w drzwiczki.

Czy warto zdecydować się na wannę z prysznicem?

Bezsprzecznie inwestycja w wannę z prysznicem przynosi wiele korzyści zarówno w wymiarze ekonomicznym, jak i praktycznym. To rozwiązanie docenią zwłaszcza właściciele niewielkich mieszkań, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, ale nie tylko. Przypadnie ono do gustu także miłośnikom nowoczesnych aranżacji.

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

  • Informacje o promocjach
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.