3 modne połączenia cegły
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Elkamino Dom.
Zapewne wiele razy zachwycaliście się cegłą. O tak – piękne kolory, niebanalne połączenia i nieregularna faktura. O cegle i jej możliwościach stylizacyjnych możemy mówić bardzo długo. Świetnie harmonizuje z mozaiką w łazience, nowoczesnymi materiałami szafek, płytkami, drewnem, a także drugim szalenie modnym dekorem ściennym – betonem. Razem z Elkamino Dom odkryjemy sekret doskonale skomponowanego wnętrza z użyciem cegły i innej dekoracji ściennej.
Cegła i beton – duet doskonały
Cegła i beton zdają się być duetem dosyć ciężkim. Dla tych, którzy obawiają się mocnych połączeń uspokajamy, że to jeden z najbardziej ciekawych zestawień we wnętrzu. Szczególnie gdy marzymy o loftach i niebanalnych aranżacjach w nieco ciemniejszych odsłonach. Czerwień świetnie współgra z szarością i tworzy zamkniętą przestrzeń. Jednocześnie jest szalenie spójny, bo oba dekory charakteryzują się elastycznością kompozycyjną. Mimo że dużo lepiej sprawdza się na większych i wyższych powierzchniach mieszkalnych, równie znakomicie sprawdzi się w niewielkich przestrzeniach. Warunek jest jeden – małe wnętrze powinno być podzielone na strefy. W przypadku gdy posiadamy kuchnię otwartą na salon, a w architekturze budynku uwzględnione są kolumny albo ścianka działowa, warto ozdobić je cegłą. Główną ze ścian, naprzeciw ceglanych elementów, wyłóżmy szarym betonem. Dobrym pomysłem na nowoczesną stylizację cegła-beton jest połączenie ciężkich materiałów lekką, jasną farbą. Dzięki temu uzyskamy ciekawy efekt bez przeciążenia.
Domeną stylu industrialnego są wielkie powierzchnie pełne światła i minimalistycznych detali. Cegła i beton nie lubią konkurencji, dlatego urządzając wnętrze za pomocą tych materiałów korzystajmy z niewielkiej ilości detali. Jeśli chcemy dodać akcentów nieco cieplejszych dekorujmy naturalnym drewnem, miękkimi tkaninami. To znakomity sposób na niebanalność!
Cegła i drewno – ponadczasowe zestawienie
Nie ma chyba bardziej ponadczasowej aranżacyjnej kompozycji od drewna i cegły. Oba dekory pochodzą z samej natury, a swoją barwę i fakturę zawdzięczają pomysłowości projektantów i designerów. Do wyboru mamy bowiem szerokie spektrum kolorystyki – od jasnych i ciepłych, do ciemnych i zimnych. Najbardziej klasycznym zestawem jest naturalne drewno i energetyczna czerwień płytek ceglanych. Mimo że najczęściej duet ten możemy spotkać w innych konfiguracjach niż ścienne, równie dobrze sprawdzi się w dekoracji pionowych powierzchni oraz sufitu. To za sprawą drewnianych paneli lub mebli położonych na całej długości ściany możemy osiągnąć efekt „wow” - przyjemny dla oka, o niezwykłej głębi. Cegła może być drobnym elementem stylizacji albo wypełniać całą ścianę. Tylko od nas zależy co chcemy osiągnąć. Niekiedy może zdobić jedynie ścianę telewizyjną czy uzupełniać przestrzenie pod szafkami. Innym razem zdobić całą powierzchnię. Drewno w takim przypadku może być materiałem dominującym, który prócz podłóg pojawi się na ścianach, a nawet suficie.
Jednym z gorących trendów jest nie tylko łączenie drewna i cegły, ale dodawanie innych materiałów – np. błyszczących paneli 3D, tapety lub farby. Dzięki różnorodności stworzymy niezwykły klimat o wielu przestrzeniach i trójwymiarowości. Takim zabiegiem nie tylko podkreślimy strefy w dużym wnętrzu, ale i wprowadzimy sporo dynamizmu. Eklektyczne stylizacje są obecnie szalenie pożądane!
W cegle uwielbiamy to, że pozwala na wiele możliwości. Czerń, biel, szarość, czerwień czy beż to kolory, które możemy łączyć jakkolwiek nam się marzy. Drewno świetnie plasuje się w ten modny trend. Urządzając wnętrze skandynawskie lub nowoczesne – wybierzmy ten ponadczasowy zestaw.
Cegła i płytki – zaskakująca konfrontacja
Jeżeli myślicie, że cegła nijak może łączyć się z nowoczesną płytką – to musimy to koniecznie sprostować. Cegła uwielbia blask glamour i świetnie komponuje z bardziej tradycyjnym wzornictwem. Nie ważne czy posiadacie lśniącą mozaikę, bardziej stonowaną płytkę czy pokochaliście wielobarwny patchwork, cegła doskonale plasuje się w ten trend. Wspominaliśmy o tym, że we wnętrzach sprawdza się eklektyzm. Z pozoru niepasujące do siebie detale mogą naprawdę świetnie ze sobą współgrać. Jeśli odważymy się je zastosować.
Najczęściej cegłę i płytkę możemy spotkać w kuchni, łazience czy przedpokoju. Potrafi być elementem wypełniającym niemalże całą przestrzeń lub pełnić rolę drobnego dekoru. Przyciągający uwagę pasek z cegieł we wnęce półki jest znakomitym pomysłem na urozmaicenie szarej czy achromatycznej stylizacji łazienki. Szczególnie gdy dodatkowo oświetlimy ją delikatnym światłem. W kuchni dekor może znaleźć swoje zaszczytne miejsce na ściance podziałowej oddzielającej od salonu lub ścianie zaraz nad blatami wolnymi od szafek. Wygląda nieziemsko gdy skonfrontujemy go z jasnymi płytkami. Cegła jest jednocześnie najlepszą alternatywą dla farby. Dzięki właściwościom izolacyjnym tworzy zdrowy mikroklimat. >zobacz zalety cegły
Cegła potrafi zaskakiwać i urzekać. Uwielbiamy ją za kreacyjną elastyczność i świetne właściwości. Powyższe trzy propozycje nie są jedynymi możliwościami dekoru. Prócz betonu, drewna i płytek możemy ją swobodnie łączyć z farbą, tapetami, szkłem, strukturami dekoracyjnymi, kamieniem dekoracyjnym, płytami 3D. Za każdym razem efekt będzie zachwycający!
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Elkamino Dom.