Pomysł na niebanalną elewację z cegły
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Elkamino Dom.
Efektownie wykończona fasada i doskonale dopasowana do architektonicznego projektu oraz poszczególnych elementów wokół posiadłości, potrafi nadać budynkowi wyjątkowy charakter i elegancki wygląd. Odpowiednio wykonana elewacja z cegły podnosi walory estetyczne domu i zapewnia mu przytulny, tradycyjny i nieco rustykalny wydźwięk. Poniżej we współpracy z marką Elkamino Dom prezentujemy garść inspiracji na wykorzystanie ceglanej kompozycji do dekoracji budynków mieszkalnych. Przy pomocy cegły zapewnimy naszemu domowi klimatyczną oprawę i dodamy mu szczyptę romantyzmu. Letnie wieczory na tarasie wśród bliskich będą przebiegać w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Rustykalna fasada wniesie do naszego domu szczyptę sielskości i czaru, charakterystycznego dla architektury utrzymanej w starym stylu.
Czy cegła może być stosowana na zewnątrz?
Cegłę wykorzystamy nie tylko do dekoracji wnętrz. Dzięki nowoczesnej technologii mogą być z powodzeniem stosowane do wykańczania fasady domów. Materiał cechuje się wysoką wytrzymałością, dlatego nie ulegnie uszkodzeniu pod wpływem różnego rodzaju czynników atmosferycznych i wilgoci. Faktura płytek sprawia, że z łatwością usuniemy z nich brud – odpowiednio impregnowane nie stracą estetycznego wyglądu w wyniku działania zanieczyszczeń i wody opadowej.
Elewacja w stylu rustykalnym – jaka cegła się sprawdzi?
Wbrew pozorom do oprawy rustykalnego domu nie musimy wykorzystywać drewna – równie dobrze funkcję stylizującej ozdoby będzie pełnić cegła. Co zrobić, jeśli nie chcemy się narażać na koszty i czasochłonne zabiegi, dzięki którym budulec pozostanie estetyczny i atrakcyjny przez długi czas? Przy pomocy materiałów elewacyjno-dekoracyjnych z kolekcji marki Elkamino Dom uzyskamy podobny efekt bez ingerowania w strukturę domu i bez konieczności regularnego konserwowania budulca. Płytki ceglane posiadają równie klimatyczny wygląd, a ponadto świetnie sprawdzają się do oprawy nowych budynków. Jeśli marzy nam się dom utrzymany w sielskim, rustykalnym stylu i nie chcemy rezygnować z nowoczesnych rozwiązań architektonicznych, postawmy na innowacyjne materiały – dostosowane do czasów współczesnych pozwalają cieszyć się stylową elewacją bez rezygnacji z modnych udogodnień. W zestawieniu z drewnianymi akcentami i subtelną, romantyczną altanką możemy wykorzystać płytki ceglane w naturalnych odcieniach bardzo jasnego i ciemniejszego brązu. Stara Cegła Skalna będzie się dobrze komponować z ogrodem przy domu – wyeksponuje urok stylizowanych dekoracji w klimacie retro i wiklinowych kwietników.
Elegancka fasada domu – jaką cegłę wybrać?
Miłośnicy klasycznego stylu i subtelnej elegancji mogą z powodzeniem wybrać płytki ceglane do oprawy swojego domu. Podkreślą w ten sposób urodę naturalnych materiałów i tarasu wykończonego w cegle. Symetryczne i zachowane w stonowanej kolorystyce płytki dekoracyjne zapewnią fasadzie efektowny wygląd i doskonale wpasują się w wytworną stylistykę całej posiadłości. Wielbiciele jasnych wnętrz mogą nanieść na swą fasadę materiały elewacyjne w odcieniu Starej Cegły Białej lub Starej Cegły Szarej. Nastrojowa fasada w śnieżnej lub popielatej palecie będzie się wspaniale komponować z ukwieconą werandą wyposażoną w wiklinowe meble oraz ceramiczne donice. Zwolennikom drewnianych elementów w klasycznym stylu na tarasie polecamy oprawę elewacji w barwie Starej Cegły Ecru. Kremowa kolorystyka fasady w duecie z drewnem zapewni domowi elegancki, ponadczasowy charakter. Dodatkowo przestrzeń na zewnątrz budynku możemy upiększyć przy pomocy nastrojowych latarenek z wykwintnymi kloszami oraz kutych, ogrodowych ozdób. Finezji całości dodamy decydując się na meble w tej samej stylistyce. W ogrodzie i na tarasie możemy wykorzystać kute, białe fotele o estetycznie profilowanych kształtach, zaczerpniętych z poprzednich epok, z dekoracyjnymi obiciami. Klimatyczny wystrój w duecie z szykowną fasadą nada naszemu domowi wyjątkowo reprezentacyjny wygląd.
Industrialne rozwiązania w nowoczesnych domach
Cegła, chętnie wykorzystywana w modernistycznie urządzonych pomieszczeniach równie dobrze sprawdza się do wykańczania domów, zaprojektowanych w duchu współczesnego designu. Przy użyciu płytek z tradycyjnego budulca możemy zapewnić swojej posiadłości loftowy wydźwięk i wyrazisty wygląd. Które materiały elewacyjne wybrać do oprawy nowoczesnych budynków utrzymanych w industrialnej stylistyce? Tu warto postawić na neutralne barwy. Do wykończenia fasady świetnie sprawdzi się Stara Cegła Szara, Stara Cegła Brązowa i Stara Cegła Naturalna. Grafitowa elewacja będzie się dobrze komponować z metalowymi elementami w ogrodzie. Fasada wykonana z brązowych płytek doskonale wpasuje się w otoczenie, w którym przeważają drewniane akcenty. Warto pamiętać, że ceglana oprawa wyeksponuje charakter dużych, inspirowanych fabrykami, okien i metalowych elementów wokół domu oraz doskonale odda klimat starych, opuszczonych budynków przemysłowych.
Marka Elkamino Dom posiada w swej kolekcji płytki o uniwersalnym zastosowaniu. Polecając je do wykańczania elewacji udowadnia, że dekoracyjny efekt zapewniają nie tylko wnętrzom, ale i domom. Odporne na działanie czynników niszczących i niezwykle efektowne nadają naszym posiadłościom reprezentacyjną i klimatyczną oprawę. Przy użyciu ceglanej ozdoby wyeksponujemy urok nie tylko dodatków wnętrzarskich, ale i całych powierzchni – ganku, tarasu, ogrodu. Pięknie wykończona elewacja to nasza wizytówka – wpływa na otoczenie wokół, czyniąc je atrakcyjniejszym wizualnie i przyjemniejszym w odbiorze.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Elkamino Dom.