Stara cegła w nowoczesnym mieszkaniu
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Elkamino Dom.
Stara cegła wyróżnia się niezwykłym urokiem, który potrafi całkowicie odmienić każde wnętrze. Choć jest materiałem uznawanym za klasyczny – coraz częściej na różne sposoby stosujemy go w nowoczesnych mieszkaniach. I nic dziwnego, ułożona na ścianie roztacza klimatyczną, ciepłą atmosferę i przywodzi na myśl wznoszone w przeszłości solidne budynki. Płytka Milanowska stworzona na wzór faktury starych cegiełek wyróżnia się wyjątkową kolorystyką, która doskonale podkreśli styl każdego wnętrza.
Jako jeden z najbardziej pożądanych elementów dekoracyjnych we współczesnych wnętrzach, cegła odnajduje swoje miejsce wszędzie tam, gdzie pragniemy uzyskać surowy, ale również klasyczny i elegancki efekt. Wybór cegły nie musi oznaczać zrywania tynku, nowoczesne płytki to łatwy sposób na stworzenie wymarzonego dekoru! Możemy z powodzeniem użyć ich w różnych pomieszczeniach – począwszy od salonu poprzez sypialnię, a skończywszy na kuchni i łazience. Razem z marką ELKAMINO podpowiadamy, jak zaaranżować starą cegłę w nowoczesnym mieszkaniu!
Płytka Milanowska – stara cegiełka w nowoczesnym wydaniu
Płytka Milanowska od ELKAMINO charakteryzuje się oryginalną kolorystyką oraz regularnym kształtem. Poszczególne cegiełki są smuklejsze niż klasyczne płytki tego typu, ich wysokość wynosi 4 cm, przez co cała aranżacja wydaje się subtelniejsza i bardziej elegancka. Zresztą nie bez powodu, gdyż Milanówek kojarzy się z dostojnymi zabytkowymi willami powstałymi na przełomie XIX i XX wieku. Taka elegancka wersja cegiełki idealnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, w których standardowa cegła sprawia wrażenie ciężkiej i nieprzystępnej. Dzięki zróżnicowanemu wybarwieniu cegiełka będzie piękną, przyciągającą wzrok dekoracją, która będzie pasowała do wielu wnętrz.
Jak zaaranżować cegłę w stylu nowoczesnym?
Salon to miejsce, w którym cegła znajduje się najczęściej. Nic dziwnego – taka dekoracja doskonale sprawdza się na większych przestrzeniach, nadając im przytulności i wyjątkowego klimatu. Cegłę można połączyć z różnymi materiałami – doskonale pasuje do modnego betonu, drewna, płytek ceramicznych, szkła i metali. Odpowiednio dobrane punktowe oświetlenie pozwoli na wydobycie i podkreślenie efektu trójwymiarowości.
Wybór Płytki Milanowskiej sprawi, że uzyskany efekt będzie subtelny i elegancki – nie przytłoczy przestrzeni, dobrze sprawdzi się więc zarówno na całej ścianie, jak i na jej wybranym fragmencie. Ciekawym pomysłem jest również użycie jej do obudowania kominka elektrycznego – cegła i ogień tworzą niesamowicie klimatyczny duet, który sprawi, że w salonie zagości wyjątkowy nastrój. Cegiełką obudujemy także niestandardowe powierzchnie – ściany z wnękowymi półkami, kolumny, a nawet wyspy kuchenne. Jeśli w naszym mieszkaniu nie wszystkie ściany są regularne, warto zatuszować różnice przy pomocy cegły.
Płytka Milanowska doskonale komponuje się z drewnem w różnej postaci – taki zestaw nawet przy minimalistycznym doborze kolorów i mebli sprawi, że całość będzie prezentowała się ciepło i przytulnie, a klasyczna biel straci stereotypowy sterylny charakter. Połączenie cegły z drewnem kojarzy się z naturą, stwarza tym samym korzystne warunki dla relaksu i odpoczynku. Warto pomyśleć nad wprowadzeniem takiego rozwiązania do salonowej strefy relaksu lub do sypialni.
Cegłę z powodzeniem wykorzystamy także w nowoczesnej kuchni. Może znaleźć się na ścianie nad blatem, gdzie będzie tłem dla kuchennych mebli i sprzętów. Wbrew pozorom cegła to odporny materiał – wystarczy odpowiednia impregnacja i można cieszyć się nią bez obawy przed trudnymi kuchennymi warunkami i rozchlapującą się woda. Dzięki temu sprawdzi się nawet w łazience, gdzie można zestawić ją z płytkami lub charakternym betonem architektonicznym.
Z jakimi kolorami łączyć cegłę, by wnętrze nabrało nowoczesnego charakteru?
Styl nowoczesny pozwala na dużą dowolność w doborze kolorystyki wnętrz – częstym zabiegiem jest wybór przewodniego koloru kontrastowego, który wyróżni się na tle ścian pomalowanych na klasyczne barwy. Użycie cegły, szczególnie tej utrzymanej w klasycznej kolorystyce, wiąże się jednak z pewną dozą ostrożności, tak by otrzymany efekt był spójny i nie przytłoczył wnętrza. Jakie barwy pasują do cegiełkowych dekoracji? Przede wszystkim są to barwy klasyczne – czysta biel, delikatne beże i szarości. W jej towarzystwie odnajdą się także szeroko pojęte kolory ziemi, delikatne żółcie, jasne brązy i rozbielone kremy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by kolorystyczny akcent znalazł swoje miejsce na meblach i dodatkach – energetyczny żółty czy modny fiolet na poduszkach to świetny pomysł na spersonalizowanie przestrzeni.
Dlaczego warto wybrać cegłę?
Cegła to uniwersalny i ponadczasowy materiał wykończeniowy, stosowany w architekturze od wieków. To bardzo trwała i wytrzymała dekoracja ścienna – odporna na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, a także ogień i mróz, a przy tym nie traci swojej naturalnej barwy. Oprócz tego jest doskonałym izolatorem – kumuluje ciepło i długo je utrzymuje, dzięki czemu latem pozwala utrzymać w mieszkaniu przyjemny chłód, a zimą pomaga zatrzymać ciepło. Dodatkowo wycisza, warto więc położyć ją na ścianach wnętrz wychodzących na ruchliwe ulice.
Wybór cegły ma wiele zalet – ten wyjątkowy w swojej klasyce materiał nie wychodzi z mody i co sezon powraca, szturmując dekoratorskie trendy. Uniwersalność i łatwość stylizacji sprawia, że odnajduje się w wielu nowoczesnych mieszkaniach, tworząc niezwykle atrakcyjny dekor, który przyciąga spojrzenia. Marka ELKAMINO posiada w swojej kolekcji płytki w różnych wzorach i kolorach – wybierz swoje wymarzone, stwórz ceglaną ścianę w swoim mieszkaniu i poczuj niezwykły klimat, jaki tworzą postarzane cegiełki.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Elkamino Dom.