Biała cegła na ścianie – 7 pomysłów na aranżację wnętrz z białą cegłą
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Elkamino Dom.
Biała cegła na ścianie to efektowna i modna dekoracja, która sprawdzi się we wszystkich domowych pomieszczeniach. Co więcej – z jej pomocą zaaranżujesz wnętrza w różnych stylach, optycznie je powiększysz i wyznaczysz w nich funkcjonalne strefy. Jak zatem urządzić salon, kuchnię, łazienkę czy przedpokój z białą cegłą na ścianie? Jak dobrać do nich meble i dodatki? Na której ścianie zastosować białą cegłę? Odpowiadamy razem z marką Elkamino Dom, przedstawiając 7 pomysłów na aranżację wnętrz z wykorzystaniem białej cegły na ścianie!
1. Biała cegła w salonie skandynawskim
Biała cegła to materiał, którego możesz użyć do urządzenia salonu w wielu stylach. Pasuje zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Swoje piękno w pełnej krasie pokaże jednak w aranżacji skandynawskiej. Biała cegła otoczona pastelowymi kolorami i drewnem harmonijnie wtopi się w tło, stanowiąc subtelny, dekoracyjny akcent. Jest na tyle delikatna, że możesz nią ozdobić wszystkie ściany skandynawskiego salonu, zwłaszcza obszernego.
Jeśli jednak zdecydujesz się na tylko jedną ścianę z białą cegłą, to na jaki kolor pomalować pozostałe ściany? W tej kwestii masz dużą dowolność. Pamiętaj jednak, aby trzymać się palety jasnych barw: beżów, szarości, błękitów, pudrowego różu.
A jakie meble będą pasować do białej cegły w tej aranżacji? Również białe lub z jasnego drewna, o prostych bryłach korespondujących z kształtem cegły. Meble tapicerowane, jak sofa, fotele czy krzesła, powinny być utrzymane w delikatnej kolorystyce, którą mogą urozmaicać pikowania cz wzorzyste poduszki.
Wybierając dekoracje, pamiętaj o naturalnych inspiracjach, tak bliskich przytulnemu stylowi skandynawskiemu. Z białą cegłą na ścianie będą się komponować rośliny doniczkowe, cięte kwiaty w wazonach czy ozdobne kosze lub mniejsze meble z wikliny lub rattanu.
2. Ściana TV z białą cegłą
Biała cegła w salonie sprawdzi się na wszystkich ścianach. Najlepiej jednak wyeksponujesz płytki imitujące starą białą cegłę, dekorując nimi ścianę za telewizorem. To przecież miejsce, ku któremu automatycznie kieruje się wzrok wszystkich domowników! Biała cegła będzie pięknie kontrastować z czarnym ekranem, a jednocześnie stanowić neutralne tło dla filmowych kadrów. Jeśli wybierzesz również białą szafkę RTV, zyskasz w pełni spójne otoczenie sprzyjające wieczornemu relaksowi przed telewizorem.
3. Biała cegła w kuchni
Kuchnia w bloku nierzadko bywa mała i ciemna. Dobrym sposobem na optyczne powiększenie tego wnętrza jest zastosowanie białej cegły na ścianie. To rozwiązanie zapewni kuchni nie tylko dodatkowe centymetry, ale i wyjątkowy charakter. Biała cegła wnosi do przestrzeni przytulność, która jest niezbędna w miejscu wspólnego przygotowywania i jedzenia posiłków.
W dużej kuchni biała cegła na ścianie może pełnić inną rolę oprócz dekoracyjnej. To prosty, a jednocześnie efektowny sposób na wyznaczenie funkcjonalnych stref w obszernym pomieszczeniu. Ściana z białej cegły może wyznaczać strefę zmywania albo kącik jadalniany, może też stanowić symboliczną granicę między kuchnią a salonem. Do białej cegły w kuchni będą oczywiście pasować meble w tym samym kolorze – zarówno te nowoczesne, bezuchwytowe, jak i tradycyjne, z frezowaniem i ozdobnymi gałkami. Dla zaskakującego efektu możesz zestawić białą cegłę z ciemnymi elementami, np. z modnym czarnym blatem.
4. Biała cegła nad blatem
Na której ścianie w kuchni zastosować białą cegłę? Wszystko zależy od Twoich upodobań. W niemal każdej kuchni sprawdzi się udekorowanie białą cegłą ściany nad blatem roboczym. To miejsce często bywa niezagospodarowane, a to przecież właśnie tu spędzasz sporo czasu, myjąc naczynia lub przygotowując posiłki. Warto zatem zadbać o dekorację tej ściany. Biała cegła doskonale odnajdzie się w takiej roli. By podkreślić barwę i fakturę płytek naśladujących białą cegłę, postaw też na odpowiednie oświetlenie. Jeśli masz w kuchni tradycyjne, wiszące szafki, świetnym rozwiązaniem będzie umieszczenie pod nimi oświetlenia LED.
5. Loftowe wnętrza z białą cegłą na ścianie
Styl industrialny kojarzy się z oszczędnym, nieco ascetycznym wystrojem. W loftowych wnętrzach doskonale odnajdują się także surowe materiały, takie jak cegła czy beton. Czerwona cegła wygląda bardzo atrakcyjnie w przestronnych salonach, kuchniach czy jadalniach. W mniejszych wnętrzach zaaranżowanych w industrialnym klimacie na ścianach lepiej sprawdzi się biała cegła. Ten kolor wniesie też odrobinę łagodnego i przytulnego charakteru, który będzie idealną przeciwwagą dla ciemnych mebli i metalowych, designerskich lamp. Z białą cegłą w industrialnych wnętrzach pięknie będzie się komponować również drewno, np. w postaci paneli podłogowych.
6. Biała cegła w przedpokoju
Przedpokój bywa nieco pomijany przy aranżacji mieszkania. Tymczasem to pomieszczenie jest wizytówką naszego domu, które odwiedzają wszyscy goście. Biała cegła w przedpokoju będzie wspaniałą dekoracją, która zaintryguje i zachęci do zajrzenia do pozostałych wnętrz. Jeśli aranżujesz dom, ściany przedpokoju mogą korespondować z elewacją, co zapewni wrażenie spójności. Biała cegła na ścianie w przedpokoju będzie w tym przypadku pasować do nowoczesnych, jasnych domów. Pamiętaj też, by dopasować aranżację ścian do znajdujących się w domu schodów. Biała cegła na ścianie będzie ciekawie kontrastować, np. ze schodami utrzymanymi w ciemnym drewnie.
7. Jak wykorzystać białą cegłę w łazience?
Biała cegła w łazience? Jeśli to rozwiązanie wydaje Ci się zbyt odważne, to pamiętaj, że białą cegłę możesz wykorzystać tylko na jednej ze ścian, a nawet na jej fragmencie lub we wnęce. Biała cegła na ścianie pod prysznicem lub w strefie umywalki ciekawie urozmaici łazienkowe wnętrze, tworząc komfortowe i przytulne miejsce relaksu. Płytki naśladujące białą cegłę posiadają też wszystkie właściwości, które pozwalają bez problemu zastosować ją w miejscach narażonych na wilgoć, takich jak właśnie łazienka czy kuchnia.
Biała cegła na ścianie to doskonały sposób na wykreowanie we wnętrzach oryginalnego stylu lub podkreślenie jego ulubionych cech. Dekoracyjne płytki imitujące białą cegłę są przy tym na tyle praktyczne i uniwersalne, że świetnie zniosą nawet warunki panujące w kuchni czy łazience. Biała cegła w salonie, kuchni lub przedpokoju będzie natomiast atrakcyjną ozdobą, dzięki której te wnętrza staną się jednocześnie przytulne i przestronne.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Elkamino Dom.